KONST / Litografier / Mapp 16152058
nr 1615 2058
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Mapp, Signerad, numrerad 49/99, daterad 1986 " Ricercar", 4 st serigrafier. Bladets mått: 31x40, oramade lösa blad
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:40:24
22/4 19:24:16
22 apr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare